Zimní mistrovství ČR dorostu

Vydáno dne 19. 12. 2004 (počet přístupů 2924)

mladší dorost

starší dorost

"Po třech letech opět plavec Motorletu vystoupil na stupně vítězů na mistrovství dorostu (předtím to byla Magda Hroníková). S části je to určitě výsledkem změny naší metodické koncepce, kdy se chceme věnovat i plavcům v dorosteneckém věku, protože mnoho námi vychovaných talentů skončilo s plaváním předčasně. Naše představa, že talenti budou pokračovat na sportovním gymnáziu Přípotoční, většinou ztroskotala. Ondřej Fiedler, který získal bronz na trati 100M, je výsledkem dlouhodobé práce Motorletu s mládeží (dík patří i p. Špitálníkovi z Olympu, u něhož nějaký čas trénoval). Doufejme, že budeme mít dostatečné podmínky, aby se mohli dorostenci dále zlepšovat a prezentovat naší práci, započatou dlouho předtím v přípravce.

Co tomu předcházelo:
Ondra podal skvělé výkony už na jaře-zaplaval druhý nejlepší čas dorostenců na 200M, bohužel ne na mistrovství dorostu, ale o dva týdny později na MČR. To vše zvládl se 7-9 hodinami v bazéně za týden (jeho vrstevníci tam stráví až 20h). Na podzim jsme navýšili na naše maximum 14,5 hodin týdně. Půlroční metráž činí nějakých 650-700km (při absolvování SCM+soustř. Pardubice). Je tedy jasné, že máme mnoho prostoru pro další rozvoj.

A teď jak to vše probíhalo:
V Trutnově klapalo vše na jedničku, jediná věc která chyběla byl slavnostní nástup plavců-na mistrovství by určitě neměl chybět. Poprvé náš oddíl složil kvarteto plavců na štafetu. Matěj Bartoš, Petr Ledl, Petr Kvis, Ondřej Fiedler. První byla 4x100 VZ.Chlapci si zaplavali osobáky (kolem 58sec-Fiďa 53,3), přesto jsme skončili na posledním 12.místě. (někde se holt začít musí:-)). 4x100 PZ skončila lépe-na předposledním místě! Jinak většina tratí byly osobáčky, takže spokojenost. Oceňuji hlavně skvělého týmového ducha. Nesmím zapomenout na slib Kvisákovi, abych uvedl, že plaval nemocný:-)." Takto závod zhodnotil trenér Lukáš Stříteský.

V následující tabulce je přehled výkonů našich plavců na ZMČR dorostu. Zaplavaný čas je porovnán s jejich letošním maximem na dané trati.

Přehled startů plavců Motorletu - ZMČR dorostu   Trutnov   11. a 12. prosince 2004

SK Motorlet Praha13.O 4x10004:17,84BARTOŠ, KVIS, LEDL, FIEDLER

Výsledky závodu jsou dostupné pomocí programu Výpis výsledků z Registru výkonů. Zatím ale nebsahují výsledky štafet.

autor: mtb | komentářů: 2